طراحی جعبه و بسته بندی - آموزش نوار ابزار فتوشاپ Tools panel

هدف ما خلاقیت ، نوآوری و ارائه سبک جدید در طراحی

هدف ما خلاقیت ، نوآوری و ارائه سبک جدید در طراحی

طراحی جعبه و بسته بندی - آموزش نوار ابزار فتوشاپ Tools panel هدف ما خلاقیت ، نوآوری و ارائه سبک جدید در طراحی
                  photoshop-tools-panel

نمایی از ابزار های موجود در نوار ابزار فتوشاپ

برای انتخاب یک ابزار از این نوار قدرتمند فتوشاپ، شما باید روی آن یک بار کلیک کنید. با این کار ممکن است اشاره‌گر موس شما در صفحه‌ی کاری فتوشاپ تغییر کرده که نمادی از حالت همان ابزار است. به غیر از این زمانی که شما یک ابزار را انتخاب می‌کنید، نوار تنظیمات واقع در بالای پنجره‌ی فتوشاپ با تنظیماتی مرتبط با همان ابزار جایگزین می‌شود. به عنوان مثال زمانی که شما ابزار انتخاب را برداشتید، با زمانی که ابزار رسم مستطیل انتخاب است، نوار تنظیمات دستورات متفاوتی را نشان می‌دهد. که در نوشته‌های دیگر با جزئیات امر هر کدام از این ابزارها بیشتر آشنا می‌شویم.

برخی ابزارها دارای زیر مجموعه مخصوص به خود هستند که با یک فلش سیاه رنگ در گوشه‌ی آنها نمایان است. یعنی اگر روی آنها راست کلیک کنید، ابزارهای مخفی برای شما نمایان می‌شود و با کلیک روی هر کدام همان ابزار فعال می‌شود. این کار برای چیدمان بهتر فضای کاری فتوشاپ انجام شده است که کار با آن را تسهیل می‌کند. همچنین برای پدیدار شدن ابزارهای مخفی، علاوه بر راست کلیک روی آن، می‌توان با کلیک چپ این کار را انجام داد، به این ترتیب که باید کلید چپ موس را لحظاتی روی نماد ابزار فشرده و نگه دارید.

هر کدام از ابزارهای فتوشاپ برای خود نامی دارد که باید با نام آنها آشنا باشید، برای آنکه بتوانید نام هر ابزار را ببینید می‌توان با نگه داشتن اشاره‌گر موس بدون هیچ حرکتی با پنجره‌ی کوچکی که برای شما نمایان می‌شود به نام آن پی ببرید. در نهایت در آموزش‌ها و ترفندهای دیگر سایت آموزش فتوشاپ شما با ابزارهای این نوار بسیار کار خواهید کرد که امیدوارم در اینجا با کلیات کار این جعبه آشنا شده باشید.تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 | 11:38 ق.ظ | نویسنده : مجید محمودی | نظرات