تبلیغات
طراحی جعبه و بسته بندی | نشریات | لوگو و تمامی موارد گرافیکی - آموزش ۳ گام برای ویرایش سریع تصاویر

طراحی جعبه و بسته بندی | نشریات | لوگو و تمامی موارد گرافیکی - آموزش ۳ گام برای ویرایش سریع تصاویر

جهت سفارش هر نوع پروژه گرافیکی و چاپی با شماره تلفن 8653 146 0914 تماس بگیرید

جهت سفارش هر نوع پروژه گرافیکی و چاپی با شماره تلفن 8653 146 0914 تماس بگیرید

طراحی جعبه و بسته بندی | نشریات | لوگو و تمامی موارد گرافیکی - آموزش ۳ گام برای ویرایش سریع تصاویر جهت سفارش هر نوع پروژه گرافیکی و چاپی با شماره تلفن 8653 146 0914 تماس بگیرید

a (1)

نتیجه نهایی کار ویرایش سریع تصاویر در فتوشاپ


گام اول

اول عکس مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید و از فهرست Image به Adjustments بروید و دستور Levels را انتخاب کنید. یا اگر می‌خواهید از کلیدهای میان‌بر فتوشاپ استفاده کنید Ctrl+L را بفشارید. یک پنجره‌ی کوچک برای شما باز می‌شود.

a (2)

اعمال Levels برای افزایش تباین رنگ

شما باید لغزنده‌ی سیاه سمت چپ را به سمت راست بکشید به طوری که درست در محلی قرار گیرد که گراف کوه مانندی که به رنگ سیاه است، از آنجا شروع می‌شود. برای لغزنده سفید رنگی هم که در طرف راست قرار دارد دقیقاً همین کار را انجام می‌دهیم. یعنی آنقدر به طرف چپ آن را می‌کشیم تا به ابتدای برآمدی سیاه رنگ برسد. شما باید برای هر تصویر بسته به نوع آن تغییرات مخصوص به آن را انجام دهید تا مطابق میل شما شود. برای اعمال اصلاح کننده Levels باید به موارد زیر هم دقت کنید:

هر چه لغزنده سیاه به سمت درون میل کند = تاریک‌تر، تباین رنگ بالاتر
هر چه لغزنده سفید به سمت درون میل کند = روشن‌تر، تباین رنگ کمتر

به تصویر زیر به عنوان یک منبع نگاه کنید:

a (3)

نتیجه نهایی اعمال Levels

گام دوم

در حال حاضر تصویر شما باید از نظر رنگ و تباین رنگ (کنتراست) وضع بهتری داشته باشد و تن رنگ خاکستری آن هم کم شده باشد.

حال از فهرست Layer به بخش New Adjustment Layer رجوع کنید و دستور Gradient Map را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید. حالا در پنل لایه‌ها، حالت ترکیب (Blending Mode) لایه‌ای که اخیراً درست کردید را (Adjustment Layer) بر روی Soft Light بگذارید و شفافیت (Opacity) آن را هم روی ۲۷% تنظیم کنید. این تنظیمات از بخش بالایی پنل لایه‌ها قابل دسترس است. بعد از این باید کار شما اندکی تاریک‌تر شده باشد، البته به شرطی که تنظیمات شیب رنگ Gradient Map را بر روی رنگ مشکی گذاشته باشید.

a (6)

اعمال  Gradient map اول

گام سوم

و اما مرحله‌ی آخر! یک بار دیگر به فهرست Layer سپس New Adjustment Layer و Gradient Map مراجعه کنید و بر روی Ok کلیک کنید. در مکانی از فضای کاری فتوشاپ شما باید یک پنجره مثل این ببینید:

a (7)

اعمال Gradient Map دوم و باز شدن پنل Adjustments

اگر این پنجره را نمی‌بینید از فهرست Window روی Adjustments کلیک کنید تا این پنجره برای‌تان باز شود. در این پنجره روی نمودار شیب رنگ کلیک کنید تا دیگر شیب رنگ‌ها نشان داده شوند. از رنگ‌های پیش فرض آن را انتخاب کنید که با رنگ بنفش شروع می‌شود و به رنگ نارنجی ختم می‌شود. Ok کنید.نوع ترکیب لایه را مثل قبل روی Soft Light قرار می‌دهیم و اندکی هم از شفافیت آن کم می‌کنیم. این مورد بستگی به خودتان و عکس‌تان دارد. می‌توانید حول و حوش ۷۰% تنظیم کنید.

نتیجه نهایی:

این هم از نتیجه‌ی کار. اگر با فتوشاپ آشنا باشید این کار بیشتر از ۳۰ ثانیه طول نخواهد کشید، ولی اگر زیاد با فرامین این برنامه گرافیکی قدرتمند آشنا نیستید، بهتر است با قسمت‌های مختلف این تمرین مخصوصاً Levels و Gradient Map کمی بازی کنید تا متوجه عملکرد هر کدام به خوبی بشوید.

a (8)

نتیجه نهایی کار ویرایش سه مرحله‌ای تصویر با فتوشاپتاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 | 11:35 ق.ظ | نویسنده : مجید محمودی | نظرات