تبلیغات
طراحی جعبه و بسته بندی | نشریات | لوگو و تمامی موارد گرافیکی - آموزش ساخت فایل‌های gif برای وب

طراحی جعبه و بسته بندی | نشریات | لوگو و تمامی موارد گرافیکی - آموزش ساخت فایل‌های gif برای وب

جهت سفارش هر نوع پروژه گرافیکی و چاپی با شماره تلفن 8653 146 0914 تماس بگیرید

جهت سفارش هر نوع پروژه گرافیکی و چاپی با شماره تلفن 8653 146 0914 تماس بگیرید

طراحی جعبه و بسته بندی | نشریات | لوگو و تمامی موارد گرافیکی - آموزش ساخت فایل‌های gif برای وب جهت سفارش هر نوع پروژه گرافیکی و چاپی با شماره تلفن 8653 146 0914 تماس بگیرید

باز کردن و ذخیره فایل در فتوشاپ

1

فایلی که می‌خواهید به قالب gif تبدیل کنید را در فتوشاپ باز کنید. سپس گزینه File\Save For Web را انتخاب نمائید. کادر محاوره‌ای Save For Web نمایان می‌شود و فتوشاپ یک کپی از فایل اصلی را ایجاد می‌کند و فایل اصلی را بدون اعمال تغییرات ترک می‌کند.

انتخاب قالب‌بندی بهینه شده فایل

2

از اولین منوی کشویی در کادر محاوره‌ای، گزینه gif را انتخاب کنید.تنظیم نوارهای لغزنده Dither و Lossy

3

نوارهای لغزنده Dither و Lossy را انتخاب کنید. مقدار Lossy را ۱۰۰ و Dither را ۰ تنظیم کنید. برای کاهش اندازه فایل حتی الامکان باید مقدار Dither را کاهش داده و مقدار Lossy را افزایش دهید. تصویر بر اساس تغییرات اعمال شده شما تغییر می‌کند. برای درک بهتری از تغییرات اعمال شده، به محیط پیش‌نمایش تصویر دقت کنید.

 پیش‌نمایش تنظیمات  

4

در برچسب Oplimized کلیک کنید تا نتیجه تغییرات اعمال شده به فایل را مشاهده کنید. در صورتی که تصویر دانه دانه شد مقدار Lossy را کاهش دهید و در صورتی که تصویر درخشان شد مقدار Dither را افزایش دهید.

 تعیین تعداد رنگها 

5

هدف بعدی، ایجاد یک فایل GIF با حداقل تعداد رنگ‌ها می‌باشد. مقدار ۳۲ یا ۶۴ (برخی فایل‌ها حتی می‌توانند از ۸ و یا ۴ رنگ استفاده کنند)را تعیین کنید. منوی کشویی Colors را کلیک کرده و تعداد رنگ مورد نظر را از لیست انتخاب نمائید. البته می‌توانید مقدار رنگ‌ها را با انتخاب کردن عدد مربوط در کادر و تایپ مقدار مورد نظر تعیین کنید.

ذخیره فایل

6

دکمه OK را کلیک کنید تا کادر Save For Web بسته شود. کادر محاوره‌ای Optimized As Save باز می‌شود . نام و موقعیت فایل را بررسی کنید و در صورتی که مشکلی وجود نداشت برای ذخیره فایل دکمه Save را کلیک نمائید.

*توجه*

استفاده از جداول ۲-UP و ۴-UPاگر در خصوص چندین نوع فشرده سازی دچار شک و تردید هستید بر روی برچسب‌های ۲-up و یا ۴-up در کادر محاوره‌ای Save For Web کلیک کنید. این برچسب‌ها شما را قادر می‌سازند تا حالت‌های مختلف را در کنار هم مقایسه کنید و حالت مناسب را انتخاب نمائید.

پیش نمایش در مرورگردر صورتی که مطمئن نیستید فایل‌های تصویری‌تان چگونه در مرورگر دیده خواهند شد، از ویژگی Browser Preview استفاده کنید. در حالیکه هنوز در کادر Save For Web هستید می‌توانید یا بر روی دکمه Browser Preview کلیک کنید و یا از منوی Select Browser برای انتخاب نوع مرورگر استفاده کنید. دکمه و منو پائین کادر محاوره‌ای قرار دارند. در این مثال‌ها، دکمه آیکون Internet explorer را نشان می‌دهد. برای دسترسی به منو نیز می‌توانید در فلش جهت‌دار کنار این دکمه کلیک کنید.از اینکه با ما در این آموزش همراه بودید ممنون امیدوارم به صورت کامل یاد گرفته باشید.تاریخ : پنجشنبه 16 مهر 1394 | 11:18 ق.ظ | نویسنده : طراح محمودی | نظرات